Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Wystawa malarska w Klubie Nauczyciela

Oie niuhl6cfe4rm
1 Lutego
00:01 2022Tydzień temu w środę, 26 stycznia wieczorem w Klubie Nauczyciela w Łodzi, odbył się wernisaż autorskiej wystawy malarstwa Doroty Ferens.


Dorota Ferens urodziła się w 1960 roku w Puławach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie w 1980 roku, SN w Łowiczu, oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim w 1998 roku. 

Przez 25 lat była nauczycielką m.in. w Przedszkolu Nr 1 w Brzezinach. Malowała ilustracje do bajek. Projektowała i wykonywała dekoracje, scenografie do przedstawień dziecięcych, stroje bajkowe i maski, które eksponowane były na wystawach. Brała udział w licznych imprezach charytatywnych na rzecz chorych dzieci. 


Od kilkunastu lat pracuje w Domu Wczasowym ZNP “Świteź” w Szklarskiej Porębie. Jej fascynacje polskimi górami są znacznie starsze. Maluje z natury pejzaże Karkonoszy i Gór Izerskich.


Artystka prezentowała swoje prace na licznych wystawach, znaleźć je można także w hotelach, pensjonatach oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce Niemczech, Irlandii i Kanadzie. 


Wystawę „Moja miłość – Karkonosze” Doroty Ferens w Klubie Nauczyciela, Piotrkowska 137 (pierwsze piętro), oglądać można do 18 lutego w godzinach od 12 do 20. Wstęp wolny. 

Zdjęcia autora artykułu. 


O Autorze

Jan szałowski 300x300

Jan Szałowski

Jan Szałowski(1952) - łodzianin, absolwent UŁ, historyk, dziennikarz, podróżnik, krajoznawca, miłośnik Lwowa i ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, niezależny publicysta. Inicjator konferencji naukowych i konkursów dla młodzieży licealnej. Publikuje m.in. na łamach 'Aspektu Polskiego' i 'Polityki Polskiej' oraz na kilku portalach, autor wykładów, odczytów i prelekcji o różnorodnej tematyce, głównie w instytucjach kultury, chwilami poeta. Członek Rady Osiedla 'Chojny Dąbrowa', od roku 1991 członek Unii Polityki Realnej a także członek licznych stowarzyszeń, m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz