Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Z niecierpliwością będziemy czekać!

Football 3373557 640
9 Lutego
16:11 2018

2018 rok w piłce nożnej zapowiada się niezwykle ciekawie. W grudniu poznaliśmy wyniki losowań do fazy pucharowej Ligi Europy, Mistrzów i, co najważniejsze, do fazy grupowej Mistrzostw Świata w Rosji.

Liga Europy była przez wielu odbierana jako coś nudnego. Idealny czas na „poświęcenie” meczu i pójście na zakupy z dziewczyną. Nie tym razem.
Mamy kilka drużyn godnych gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, ale jako że czegoś im zabrakło, to czas na zmazanie plamy nadejdzie wiosną w rozgrywkach drugiego sortu. W końcu gra w Lidze Europy to żaden zaszczyt, ale wygranie jej zostanie docenione przez każdego. Zwycięzca ma zagwarantowany udział w kolejnym sezonie Ligi Mistrzów. O to jednak nie będzie wcale łatwo. W przyszłym roku wyjątkowo o ten zaszczyt będzie między innymi walczyć powracający na europejskie salony AC Milan, Borussia Dortmund, Arsenal, Atletico Madryt, Lyon, Napoli czy absolutny debiutant – niemiecka, ligowa czarna owca, RB Lipsk.

W Lidze Mistrzów można dostrzec odrodzenie angielskiej piłki. Miliony funtów, które wydają kluby na sprowadzanie najlepszych piłkarzy i trenerów globu, w końcu przynoszą rezultaty. W kolejnej fazie zobaczymy aż 5 angielskich zespołów. Do gigantów w walce o tytuł dołączyły również mniejsze kluby, które mogą zamieszać, a z pewnością dostarczą nieco powiewu świeżości w porównaniu do corocznych pojedynków Realu, Barcelony, czy Bayernu Monachium. Mowa oczywiście o Besiktas, Szachtarze Donieck, FC Porto, Sevilli czy AS Roma.
Zapowiada się prawdziwa uczta dla fana piłki nożnej, która zacznie się już na wiosnę, a zakończy, jak to mówi znany polski komentator Tomasz Hajto – „truskawką na torcie”. Mowa oczywiście o nadchodzącym Mundialu w Rosji.

Trafiliśmy do grupy z pierwszego koszyka, jako jeden z 7 najsilniejszych zespołów świata według rankingu FIFA + gospodarz, Rosja. Mistrzostwa rozpoczniemy 19 czerwca w Moskwie meczem z Senegalem. Kolejno czeka na nas Kolumbia 24 czerwca w Kazaniu i 28 czerwca Japonia w Wołgogradzie.
Grupa jest wyrównana i każdy zespół ma szansę awansować dalej. Coś mi mówi, że w Kolumbii, Senegalu i Japonii panują właśnie znacznie lepsze nastroje niż u nas. Ale wiecie co? Przynajmniej będzie ciekawie. Japonia, Senegal, Kolumbia – to nie są rywale, z którymi gramy często. Jest odmiana, jest prawdziwy smak Mundialu, czyli rywalizacja z drużynami z innych kontynentów, a nie znowu wewnątrzeuropejska jatka.
Jak się bawić, to się bawić!

Zdjęcie pobrane z:

https://pixabay.com/pl/pi%C5%82karz-mistrzostwa-%C5%9Bwiata-m%C5%9B-2018-3373557/

Autor: Gellinger.

CC0 Creative Commons.

O Autorze

Adrian dobrzyński 300x300

Adrian Dobrzyński

Adrian Dobrzyński (1993) - inżynier automatyk, aktualnie student Politechniki Gdańskiej, kierunek Energetyka oraz Wyższej Szkoły Bankowej, kierunek Inżynieria Zarządzania. Entuzjasta wszelkiej formy sportu. Lubi rywalizację i nowinki technologiczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz