Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Zakaz spożywania mięsa - cz. III

Oie qi2ts4xthreq
10 Września
00:01 2020

Inny pogląd na sprawę mają wegetarianie, weganie. Można by jednak ich spytać, jaką mają pewność przetrwania gatunku jaroszy w kolejnych następujących po sobie pokoleniach? To, że ktoś potrafi wytrzymać bez jedzenia mięsa przez kilkadziesiąt lat nie oznacza groźby niekorzystnych  dla gatunku konsekwencji w dłuższym okresie czasu. 

Miłośnicy zwierząt nie zdają sobie sprawy też z tego, że chroniąc zwierzęta przed wykorzystywaniem, często skazują je na niebyt. Udomowione gatunki nie będą w stanie przetrwać bez opieki człowieka, to że w końcu zostaną skonsumowane nie zmienia tego faktu. 

Wchodzimy niestety w kanony poprawności, zbrodniczej ideologii rujnującej dorobek setek pokoleń. Jednym z jej elementów jest założenie, że wszyscy są równi i mają takie same prawa. To idea tylko pozornie słuszna, w rzeczywistości niesie za sobą niepowetowanie szkodliwe skutki. 

Czy naprawdę trzeba tłumaczyć, że nie wszyscy ludzie są tak samo użyteczni dla społeczeństwa? Czy sensowne jest też odrzucanie podstawowego instynktu zachowania gatunku a więc uznanie go jako z gruntu lepszego, najcenniejszego? Pozostawmy na przeciw siebie wilka i człowieka i dajmy się pożreć. Czy o to chodzi eko-oszołomom? Rozum i instynkt mówią - nie! 

Jako gatunek dominujący na Ziemi powinniśmy dążyć do opieki nad miejscem swojego życia. Dbanie o środowisko i gatunki niżej postawione jest słuszne, ale warto tu wspomnieć mądrość ludową, że bliższa koszula ciału. Walka o stworzenie lepszego świata nie może oznaczać walki z własnym gatunkiem. A kto czuje inaczej, niech zacznie od siebie a innym pozostawi autonomiczną decyzję. W ten sposób gatunek ludzi tylko się wzmocni, głupcy są tylko ciężarem. Co nie oznacza bym namawiał do ich eksterminacji. 

Ochrona praw zwierząt widziana tak jak w ustawie PiS-u przyniesie niekorzystne skutki gospodarcze, ale przy okazji pewne pozytywne skutki polityczne dla tej partii. Co będzie dalej? Miłośników zwierząt to na pewno nie zadowoli, ekstremiści będą dążyli do zrównania praw wszystkich gatunków a więc jedzenie mięsa zwierzęcego będzie traktowane jak kanibalizm. Spodziewać się należy w najbliższych latach lansowania przymusowego weganizmu. Swoją drogą pojawia się natrętna myśl, czy rozdeptanie muchy będzie traktowane jako zabójstwo? Na szczęście kary śmieci nie ma, więc może dożywocie? 

Decyzja o spożywania mięsa musi być indywidualną a nie narzucaną odgórnie, tym bardziej przez mniejszość. Tak podpowiadałby rozum, ale jego używanie w nowej rzeczywistości podpadać zaczyna pod orwellowską myślo-zbrodnię. 

KONIEC 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/hahn-upierzenie-gockel-drobiu-farm-3741129/

Autor: Couleur. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

Część I: http://prawalodz.pl/zakaz-spozywania-miesa-1 

Część II: http://prawalodz.pl/zakaz-spozywania-miesa---cz-ii 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (1)

  1. No avatar 60x60
    kk pią, 11 wrz 2020 09:24:29 +0000

    polityka pisu to zimna kalkulacja, tylko władza i przywileje

Napisz komentarz