Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Zakaz spożywania mięsa - cz. I

Oie xcbo08rifni4
8 Września
23:59 2020

Wszystkich przestraszonych mięsożerców proszę o niewpadanie w panikę, tytuł jest raczej prognozą długoterminową a jak sam już wcześniej pisałem, w przeciwieństwie do proroctw, prognozy nie spełniają się zbyt często. Skąd zatem ta ryzykowna teoria? W przeciwieństwie do zapowiedzi, typu "przed nami zima tysiąclecia", jakie pojawiają się co roku na wiadomych portalach, swoją prognozę opieram jedynie na faktach i logicznym ich łączeniu. 

Głębokim echem rozniosła się zapowiedź kierownictwa PiS-u, czytaj Jarosława Kaczyńskiego, o zgłoszeniu ustawy o ochronie zwierząt. Część opozycji wykorzystuje ten projekt do kpin z prezesa, nawiązując do jego kociego pupila. Trudno podejrzewać, że akurat to mogłoby stać u źródła tej inicjatywy. Niezależnie od sympatii, czy antypatii do pana Kaczyńskiego powody muszą być inne, bo jest to polityk sprawnie budujący swoją pozycję w przestrzeni publicznej a więc kierujący się w decyzjach racjonalnymi pobudkami. 

Czego można się spodziewać po projekcie ustawy? Niestety jedno jest pewne, na naszą gospodarkę nie wpłynie to korzystnie. Najwięcej kontrowersji budzi planowany zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Z jednej strony zabijanie zwierząt tylko dla ich futer wydaje się niehumanitarne, z drugiej jednak, czy ktoś jest na tyle naiwny i wierzy, że podobne zakazy wprowadzą inne kraje? Zakończy się tym, że Polska utraci niemałe przychody ze sprzedaży futer a produkcja zostanie przejęta przez innych. 

Planuje się również w dziedzinie ochrony zwierząt likwidację uboju rytualnego, który trzeba przyznać jest szczególnie odrażający i wiąże się z wyjątkowym okrucieństwem. Schroniska dla zwierząt mają być tylko w rękach samorządów i organizacji pożytku publicznego. Ta koncepcja wydaje się słuszna, bo zapobiega wielu nieprawidłowościom. 

Wątpliwości budzić może zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Co się stanie z tymi, które zostały odpowiednio wytresowane do występów? Oczekuje je "bezrobocie" i szybka utylizacja? 

Humanitarne traktowanie zwierząt, to coś z czym trudno się nie zgodzić. Pojawiają się tu jednak wątpliwości i to wcale niemałe. Pierwszą i zasadniczą jest chwila wprowadzenia, bo co jak co ale PiS przyjmuje swoje ustawy a "zewnętrzne" dla zasady blokuje. Czy gospodarka po koronawirusowym załamaniu ma dostać jeszcze dodatkowego "kopa"? Czy rzeczywiście nie można z tym poczekać, choćby z rok? 

(ciąg dalszy jutro) 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/konie-ko%C5%84-g%C5%82owy-zwierz%C4%99ta-1414889/ 

Autor: Wolfgang Claussen (WolfBlur). 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

Część II: http://prawalodz.pl/zakaz-spozywania-miesa---cz-ii 

Część III: http://prawalodz.pl/zakaz-spozywania-miesa---cz-iii 


O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz