Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Zapomniał wół, kiedy cielęciem był - cz. II

2019.02.26
26 Lutego
00:01 2019

Człowiek jako istota stadna nie może dobrze funkcjonować wyizolowany, co prowadzi tym samym do powstawania sprzeczności interesów, jako nieuniknionego czynnika tego współżycia. Niezależnie od tego, że równość jest czymś całkowicie teoretycznym, zresztą słusznie, bo hierarchia jest naturalnym elementem konstrukcyjnym spajających ludzkie grupy, trzeba podkreślić - każdy z nas podlega większym, lub mniejszym ograniczeniom. Dziecko "wychowywane" bezstresowo staje się jednostką nieprzygotowaną do życia, człowiekiem słabym i bezwolnym. Tacy ludzie są przygotowani jedynie do bycia nowym niewolnikiem, jednostką łatwą do sterowania i manipulacji.

Młodzi rodzice, wychowanie dziecka nie może polegać na biernym obserwowaniu zmian jakie w nim zachodzą. Dziecko musi poznać, że nie jest jednostką "ponad prawem" - pępkiem świata. Uświadomienie reguł a następnie ich tłumaczenie jest i musi być podstawowym zadaniem wychowawczym mądrych matek i ojców. Choć szczególnie mocno daje się zauważyć przyśpieszenie niekorzystnych zmian w systemach pedagogicznych, to powiedzenie od którego wyszliśmy istnieje nie od wczoraj. By to przysłowie nie było szkodliwe, trzeba przyjmując rolę rodzica nie skupiać się na byciu "pamiętającym cielęciem", ale "wołem" ciężko pracującym na ugorze, jakim jest nieukształtowana osobowość dziecka.

Dobre wychowanie to przygotowanie do samodzielności i nauczenie empatii. Dziecko musi zostać nauczone szacunku dla innych, także dla środowiska w którym żyje. Tak ukształtowane stanie się elementem dynamicznego, dobrze rozwijającego się społeczeństwa a jego życie będzie spełnione i dobre. Za takie wychowanie rodzice oprócz satysfakcji dostaną także nagrodę na stare lata. Dzieci nie zapomną o nich, gdy będą potrzebowali pomocy w trudnych chwilach.

Pomimo szkodliwych tendencji w zachodnim świecie, Polsce udało się uniknąć wprowadzenia najbardziej wypaczonych, lewackich idei. Jako społeczeństwo, niezależnie o naszych wszystkich wad, zachowaliśmy tradycyjną trzeźwość, a irracjonalne i groźne biznesy jak norweski "Barnevernet" są dla nas czymś obyczajowo odległym. Absurdalnie rozumiane idee dobra dziecka doprowadzają tam do drastycznych sytuacji, będących całkowitym zaprzeczeniem tego czemu rzekomo służą. Organizacja "Barnevernet" nieprzypadkowo została nazwana biznesem, bo jest to organizacja bezwzględnych ludzi ciągnących olbrzymie zyski, nie waham się tego nazwać, z handlu dziećmi. "Łapanki" prowadzone na podstawie niesprawdzonych donosów, zabieranie pod byle pretekstem dzieci rodzicom i przekazywanie do tzw. rodzin zastępczych, to wielce obrzydliwy proceder.

Warto poznać do czego doprowadza realizacja utopijnych idei. Jakimi dramatami kończy się realizacja "poprawności politycznej" w rodzinie. Pod szczytnymi hasłami ochrony praw dzieci, są one krzywdzone, okaleczane psychicznie na całe życie.

KONIEC

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/family-parents-kids-portraits-286229/

Image by White77 on Pixabay.

Pixabay License.

Część I: http://prawalodz.pl/zapomnial-wol-kiedy-cieleciem-byl-cz---i

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz