Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Zatkany róg obfitości

Oie rjonhsnjrki3
3 Września
20:37 2020

Każdy z nas zna pojęcie rogu obfitości, choć zapewne niewielu wie skąd pochodzi to określenie. Dlatego też dla porządku przypomnę, że pojęcie wywodzi się z greckiej mitologii. Dawczynią rogu była Amaltea koza-opiekunka małego Zeusa, zresztą autora jego magicznej mocy. 

Wróćmy jednak ze świata starożytnej mitologii do współczesności, poczujmy smak codzienności. Wiara w cuda w narodzie nie zanika i dlatego informacja o znaczących dotacjach dla mikro i drobnych przedsiębiorców musiała wzbudzić niemały entuzjazm. Widmo szczodrego zasilenia funduszami z budżetu trochę studziły dochodzące pogłoski z innych województw, gdzie akcja miała miejsce we wcześniejszych terminach. 

Dzień cudów nadszedł i do naszego kochanego miasta. Pozostało się więc dobrze przygotować do wypełnienia internetowego wniosku i liczyć na korzystne rozwiązanie. Przedsiębiorcy województwa łódzkiego od godziny 10:00 mieli zgłosić chęć otrzymania niemałego wsparcia finansowego na zakup środków obrotowych. Wszystko wydawało się pozornie proste, o ile oczywiście było się odpowiednio przygotowanym. 

No i jak wyszło? Złośliwie można by stwierdzić, jak zawsze, czyli do d.py. Próba zalogowania w generatorze wniosków przed "Godziną Zero" była już sporym wyzwaniem. Po wielu próbach można było wejść na swój stworzony profil. Cóż jednak z tego skoro po chwili pojawiał się "radosny" komunikat, że sesja użytkownika wygasła. 

Każda kolejna próba była coraz trudniejsza. Gdy nadeszła godzina w której teoretycznie możliwe będzie wypełnienie wniosku, logowanie stało się niemożliwe. Pojawiały się różne komunikaty, których czytanie stawało się coraz bardziej irytujące. 

Mając świadomość, że realna szansa na "załapanie" się do puli zwycięzców kończyła się po mniej więcej 10 minutach, gwałtowna irytacja zamieniła się szybko w poczucie rezygnacji. Z tak zwanej "ciekawości procesowej" i dziennikarskiego obowiązku próbowałem dalej. 

Cierpliwość została nagrodzona - na ekranie pojawiła się po ponad 30 minutach krzepiąca informacja o przerwie technicznej. 

Wszystkich zasmuconych chciałbym wesprzeć wielce pocieszającą informacją, że techniczna kompromitacja organizatorów stała się powodem obietnicy ponownego przeprowadzenia akcji. Na razie nie wiadomo kiedy, ale może znowu być wesoło(?). 

Pula ponad 55 milionów złotych przeznaczona do podziału wydaje się być imponująca, ale pamiętać należy że tylko mała część drobnych przedsiębiorców miała szansę na otrzymanie regulaminowej części. Brak technicznego przygotowania jeszcze raz podważył wiarę w kompetencje ludzi za to odpowiedzialnych. Pojawia się oczywiste w takiej sytuacji pytanie - kto zawinił? 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/vectors/r%C3%B3g-obfito%C5%9Bci-upadek-dekoracja-32651/ 

Autor: Clker-Free-Vector-Images. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz