Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Zwycięzców nikt nie będzie sądził - PiS - cz. I

2019.10.01
1 Października
00:01 2019

O tym, że zwycięzcą nadchodzących wyborów może być tylko jedna partia wiedzą praktycznie wszyscy interesujący się polityką. Jej zwolennicy nie kryją się z tą wiedzą, pozostali albo mówią o tym tylko półgębkiem w gronie najbliższych znajomych, albo idą w zaparte z logiką i faktami twierdząc, że będzie inaczej. Nieco prowokacyjny tytuł, będący cytatem z wypowiedzi Adolfa Hitlera w przededniu wojny, 22. sierpnia 1939 roku, zdradza że autor niniejszego artykułu przed kilku laty był pod mentalnym wpływem znanego "hitlerysty" Janusza Korwin-Mikke. Jak powszechnie wiadomo, polityk ten często nawiązywał do słynnego, choć niesławnego, przywódcy i tyrana w chwilach, gdy chciał zwrócić na siebie uwagę wyborców.

Kontrowersyjność w cenie, kto anonimowy z góry jest skazany na porażkę wyborczą. Świadoma nieuchronnej przegranej główna konkurencyjna partia, Platforma Obywatelska znalazła miejsce na swoich listach dla osób, których wulgarność i prostactwo budzi u normalnych ludzi zażenowanie (pani Klaudia Jachira). Prawo i Sprawiedliwość mając uzasadnione poczucie dominacji i przyszłego zwycięstwa, takich podpórek nie potrzebuje, co nie oznacza, że wnikliwi krytycy nie znaleźliby "haków"  na niektórych kandydatów do Sejmu (np. pan Marian Banaś).

PiS nie potrzebuje się przebijać ekstremizmami w kampanii wyborczej. Jako partia rządząca ma wiele możliwości zaistnienia w przestrzeni publicznej i dotrzeć do świadomości praktycznie każdego. Ich pozycja w przeciwieństwie do poprzedniej kampanii do parlamentu jest nieporównywalnie lepsza. Mają dwa mocne atuty. Pierwszym są cztery lata rządów, w których udało im się zrealizować część przedwyborczych obietnic. Drugim asem w talii jest posiadanie do własnej propagandowej walki państwowej telewizji i radia.

Co do pierwszego, wielkiego plusa w świadomości wyborców, to bardzo ułatwił im zadanie wcześniejszy rząd PO. Partia rządząca w latach 2007-2015 poczuła się tak pewnie na przywódczym "stołku", że straciła całkowicie poczucie realizmu. Wydawało im się, że nowoczesny "europejski" wizerunek w czasach konsumpcyjnego ogłupienia społeczeństwa, będzie wystarczająco mocnym argumentem i gwarantem ich trwałej dominacji. Skomentuję to posługując się cytatem z Pisma Świętego - "pycha kroczy przed upadkiem" (Przypowieści Salomona 16.18-19). Można całkiem słusznie podejrzewać, że nie jest to księga powszechnie czytana w tym środowisku.

Potwierdziło się wtedy i potwierdza się teraz, że całkowita kpina z wyborców i bezwstydne odstępowanie od realizowania deklarowanych reform może się zemścić w chwili następnego głosowania. Tak też się stało w roku 2015. Platforma otrzymała dwa dotkliwe ciosy, najpierw w wyborach prezydenckich, gdy "człowiek znikąd" Andrzej Duda pokonał przekonanego o swoim zwycięstwie Bronisława Komorowskiego. Przegrana w wyborach do Sejmu, na dodatek dająca PiS-owi możliwość samodzielnych rządów była dopełnieniem czary goryczy. Kielicha z gorzką zawartością, który musieli wychylić, jako zapłatę za butę i arogancję.

(ciąg dalszy jutro)

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:75._rocznica_wybuchu_Powstania_Warszawskiego_1944.jpg

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1944 roku. Obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Hołd Powstańcom przed pomnikiem Gloria Victis oddali między innymi wicemarszałkowie Sejmu (1 August 2019).

Źródło: https://www.flickr.com/photos/sejmrp/48431796107/in/album-72157710025597522/

Autor: Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki.

This file is licensed under the Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz